Tel : +90 312 3957785 (PBX)      Faks :+90 312 3957786     gunka@gunkamakina.com.tr
 
www.gunkamakina.com.tr
  Ana Sayfa            Hakkımızda            Ürünlerimiz            Resim Galerisi            Referanslar            İletişim
ÜRETİMLERİMİZ

Yüzey Yıkama Hatları
Konveyör Sistemleri
Yaş Boyama Kabinleri
Elektrostatik Toz Boya
Toz Emaye Boya Kabinleri
Pişirme Fırınları İmalatı
UFF Üniteleri İmalatı
Kataforez Boyama Üniteleri
Diğer

HABERLER

HAVA DURUMU
Ankara'da Hava Durumu
İstanbul'da Hava Durumu

PARA PİYASALARI


YÜZEY YIKAMA HATLARI

Sprey yıkama üniteleri boya öncesi malzemenin temizlenmesi esasına dayanır. Sistem ile bir çok yönlü kurulum yapılabilir.

Gün-Ka Makina komple bir boyahane tesisi imalatı ya da tek başına daldırmalı veya püskürtmeli tünel tipi yüzey temizleme tesisi olsun, yıllardır edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile yüksek kalite standartları taleplerinde bulunan müşterilerini, gerek üretim kalitesiyle, gerekse sistem çözümleriyle memnun etmesini bilmiştir.

Yüzey temizleme sistemlerinde amaç, başarılı bir boyama işlemi gerçekleştirebilmek için, boyanacak parçanın her türlü yağ, pas vb. gibi maddelerden temizlenerek, örtme tabakasına iyi bir yapışmayı sağlamaktır. Bu da boyanan parçanın ortam koşullarına karşı oksidasyona dayanmasına yardımcı olur. Demir fosfatlı yüzeyin boyanmasında 250 saat, çinko fosfatlı yüzeyin boyanmasında 500 saat mertebesinde asit tuz testi sağlanmaktadır. Parça ebatları, özellikleri ve kapasite esas alınarak, daldırma veya püskürtme tipi sistemler uygulanır. Parçanın bulunacağı ortam, malzeme yapısı ve istenen korozyon direnci göz önüne alınarak, demir fosfatlama, çinko fosfatlama ya da kromatlama çözümleri uygulanır.


Yüzey Temizleme Hatları;

  Çinko Fosfat Sprey Yıkama Hatları
  Demir Fosfat Sprey Yıkama Hatları
  Daldırma Çinko Fosfat Yıkama Hatları
  Daldırma Demir Fosfat Yıkama Hatları
  Yağ Alma Durulama Sprey Yıkama Hatları